Nie można pod żadnym pozorem dyskutować nad tym, czy mleko kobiece na pewno jest lepsze od mleka modyfikowanego. W najprostszym możliwym ujęciu zawiera zdecydowanie większą liczbę aktywnych składników, które są niezwykle korzystne dla pociechy. Należy jednak zaznaczyć, że mleko modyfikowane nie jest szkodliwe dla zdrowia dziecka. W przypadku, gdy kobieta nie będzie miała możliwości naturalnie karmić, omawiany produkt będzie najbardziej zbliżonym pokarmem do jej mleka. Dobrym rozwiązaniem będzie postawienie na Nestle nan optipro dla rodziny.

Różnice między mlekiem modyfikowanym a kobiecym 

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że różnego rodzaju mieszanki mlekozastępcze będą podlegały ścisłej kontroli. Oznacza to, że producenci będą musieli spełnić mnóstwo odgórnie określonych norm. Dzięki temu rodzice będą mieli całkowitą pewność, że zostały przeprowadzone testy i badania, by produkt miał najwyższą możliwą jakość. Godny uwagi jest fakt, że składy poszczególnych produktów dostępnych na rynku są regularnie udoskonalane, by zbliżyć się do naturalnego pokarmu. Nie jest zalecane podejmowanie pochopnych decyzji przy wyborze mleka modyfikowanego. Znacznie lepszą opcją będzie szczegółowe przestudiowanie składów produktów. Ponadto nie ma żadnej gwarancji, że mleko modyfikowane wybrane przez rodziców, zostanie w ostateczności zaakceptowane przez dziecko. Bardzo często będzie to wymagało podjęcia nawet kilku prób. Nie można zapomnieć o skonsultowaniu z pediatrą podania dziecku mleka modyfikowanego. 

Czy mleko modyfikowane na pewno jest bezpieczne?

Kobiety mogą mieć całkowitą pewność, że mleko modyfikowane jest bezpieczne w żywieniu niemowląt. Jak zostało wspomniane wcześniej produkty muszą przejść bardzo dużą liczbę badań. Jest to doskonałe rozwiązanie dla pań, które nie mają innej możliwości na karmienie swojej pociechy. Nie jest jednak uzasadnione sięganie po omawiany produkt, gdy nie ma żadnym powodów ku temu. Warto skonsultować z doradzą laktacyjnym lub lekarzem pediatrą ewentualne wątpliwości związane z karmieniem niemowląt.